וירטואליזצית שרתים היא הטכנולוגיה הכי מפורסמת, היא הטרנד בכל העולם כבר הרבה שנם. וירטואליזצית שרתים היא הבסיס ובעיקר לא משנה איזו טכנולוגיה בחרתם ומשתמשים בית עסק שלכם, אך כשמומחים אינם משתמשים במערכות וירטואליזציה, בתשתיות מחשוב שלהם בשום אופן זה נראה מוזר.

מהי וירטואליזצית שרתים?

מבחינת תחזוקת שרתים, ניהול מערכות הפעלה ותוכנות בתוכה אין שום אבדל בין שרת פיזי ושרת וירטואלי חוץ מתלויה בחומרה. זאת אומרת שאין צורך לדאוג על תיאום חומרת שרת ולתוכנן השבתות על מנת לשדרג חומרה, עדכוני גרסאות מערכות הפעלה, תוכנות ודרייברים. אתם מקבלים שרת שמבודד מחומרה כולו, עם כמות זכרון, מעבדים ודיסקים קשיחים בודדים.

כדי לטפל בחומרת שרת פיזי ניתן להעביר שרת וירטואלי לשרת פיזי אחר אפילו ללא השבתת מכונה (למשל Live Migration  ב-Hyper-V או ב-Proxmox VE). מיגרציה מתבצעת בשקיפות למערכת הפעלה ולתוכנות.

יתרונות של וירטואליזצית שרתים

  • מקום פנוי בחדר שרתיםלאחר הפעלת מערכת וירטואליזצית שרתים יתפנה לכם הרבה מקום בחדר שרתים כי תצטרכו רק את אחד או שני שרתים חזקים.
  • הורדת צריכת חשמל ורעשיםביחד עם הורדת מספר שרתים פיזיים יורידו גם את צריכת חשמל ורעשים בלתי נסבלים.
  • הורדת עלויות שרתם ותחזוקהאחת מהסיבות להפעיל מערכת וירטואליזצית שרתים היא חסכון בעליות קנית ותחזוקת שרתים כי נדרשים לכם פחות שרתים פיזיים ובדרך-כלל רישיונות תוכנה לשרתים וירטואליים עולים הרבה פחות.
  • הקצאת משאבי שרתים לתוכנות ספציפיותתמיד אפשר בקלות להקצות משאבי שרתים להרצת תוכנות ספציפיות ומערכות הפעלה הישנות.
  • גמישות בניהול שרתים וירטואלייםאין צורך להגיע לחדר שרתים על מנת לבצע תחזוקת שרתים. אתם תמיד יכולים להתחבר למערכת ניהול שרתים ולעשות כל מה שצריך מבלי לקום מהכיסא.
  • גמישות חומרת שרתיםלמשל החלטתם להוסיף עוד זיכרון לשרת, מה הייתם עושים? להשבית שרת, ללכת לחדר שרתים, לפתוח אותו, להוסיף זיכרון, לסגור ולהפעיל אותו שוב. זה תהליך ארוך. במידה ויש לכם שרתים וירטואליים אפשר להוסיף זיכרון בלחיצת כמה כפתורים והפעלה מחדש זריזה. וכל זה גם שייך להחלפת\הוספת דיסקים קשיחים, מעבדים וכו.
  • תשתיות דינמיות ביחד עם הפעלת תשתיות שרתים וירטואליים אנחנו מקבלים אפשרות מהר להוסיף\להסיר שרתים וזה יכול להקל מאוד את החיים לכל איש סיסטם.

במאמר הזה ניסיתי לתת הסבר על שרתים וירטואליים. תחזוקת שרתים או פיזיים או וירטואליים היא גם חתיכת עבודה שמומלץ להעביר למומחים בתחום המחשוב וגם תחזוקת שרתים.

וירטואליזציהכללימחשובשרתים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *